Anasoft litera

Cena za pôvodnú slovenskú prózu

Silvester Lavrík

 

 

finalista 2007, 2012

(1964) Spišský Štiavnik

Prozaik, dramatik, režisér, príležitostný publicista a výtvarník, pôvodne učiteľ slovenčiny a výtvarnej výchovy. Je laureátom viacerých cien, autorom zbierky poviedok Allegro barbaro (2002), Zlodeji (2005) a Perokresba (2006), monodrámy Villa Lola (2004), románu Zu (2011). Napísal viac ako 20 divadelných hier. V roku 2007 mu knižne vyšla zbierka piatich drám pod názvom Hry. Žije a pracuje striedavo v Bratislave a v Bánovciach nad Bebravou.

 

 

rozhovor v denníku SME

 

Zu
Kalligram

(2011)

 

Vo svojom prvom románe Silvester Lavrík opäť stavia na schopnosti rozprávať zaujímavý príbeh ako mozaiku skrytých súvislostí vedúcich k prekvapivým rozuzleniam. Živý, moderný a bohatý jazyk, zmysel pre vtipné strihy a vysoké tempo rozprávania robia z jeho písania reálne východisko pre príjemný plnokrvný čitateľský zážitok.

 

 

 

 

 

Perokresba

LCA 

(2006)

Perokresba je tradičná výtvarná technika. Oceľové pierko, drevená rúčka, kalamár s tušom. Portréty, veduty, žánrové výjavy. Ilustrácie, obrázky k návodom na použitie. Karikatúra, vtip, komiks. Rytmus čmárania na okraj. To všetko ponúka perokresba. Technika postavená na zvládnutí pera. O to sa pokúša aj táto kniha. Aké tradičné.


pošli na vybrali.sme.sk