Anasoft litera

Cena za pôvodnú slovenskú prózu

 

Cena Anasoft litera

Anasoft litera je najlepšie ohodnotená a najprestížnejšia slovenská literárna cena za pôvodnú  prózu vydanú v uplynulom roku, ktorá kladie dôraz nielen na finančnú odmenu pre autora najlepšej knihy (10 000 eur), ale predovšetkým na propagáciu desiatich finálových kníh, ktoré porota vyhlasuje začiatkom apríla.

Výsadou Anasoft litery je predovšetkým automatická nominácia všetkých slovenských prozaických titulov a každoročná zmena poroty.

Ocenenie vzniklo v roku 2006 a doteraz ho získal Marek Vadas, Milan Zelinka, Alta Vášová, Stanislav Rakús, Monika KompaníkováBalla, Víťo Staviarsky, dvakrát Pavel VilikovskýVeronika Šikulová. Peter Macsovszky a naposledy Ondrej Štefánik.

Vďaka čitateľskému hlasovaniu sme mali možnosť vyhlásiť aj ďalších autorov, ktorí získali Cenu čitateľov: Jaroslavu Blažkovú, Dušana Dušeka, Viliama Klimáčka, Pavla Rankova, Veroniku ŠikulovúPavla Vilikovského, opäť Veroniku Šikulovú, Luciu PiussiTomáša VarguPetra Balka, Dušana Dušeka a naposledy Jozefa Kariku.

Literárna cena je štandardná literárna cena, ktorej cieľom je zvýšiť povedomie o pôvodnej literatúre, motivovať spisovateľov, informovať čitateľov a podporiť vydavateľov, kníhkupcov a knihovníkov.

pošli na vybrali.sme.sk