18. desiatka bude známa 7. marca

09.02.2023

Vyhlásenie desiatich najlepších prozaických titulov nominovaných na cenu Anasoft litera 2023 zaznie tradične naživo v éteri Rádia DEVÍN. Tento rok v utorok 7. marca.

 

Porota 18. ročníka ceny Anasoft litera v zložení Denisa Ballová, Zuzana Bariaková, Petr Borkovec, Magdalena Bystrzak a Renáta Deáková čítali postupne od jari minulého roka vyše 120 prozaických titulov, ktoré vyšli v minulom roku a ktoré spĺňajú štatút ceny Anasoft litera do automatickej nominácie.

V utorok 7. marca 2023 v relácii Ladenie Rádia DEVÍN v rozhovore s moderátorkou Andreou Makýšovou Volárovou vyhlásia 10 kníh, ktoré ich najviac zaujali a na ktorých sa dohodli, že na základe umeleckých kvalít budú v semifinálovej nominácii na prestížnu slovenskú literárnu cenu Anasoft litera. 

Zástupkyne a zástupca poroty v éteri prezradia, ako sa im čítalo také množstvo kníh, ktoré tituly ich síce tiež zaujali, ale do desiatky ceny Anasoft litera sa nedostali, alebo čo by vedeli komplexne povedať o slovenskej próze, ktorá vyšla v roku 2022. 

Porotkyne a porotca sa pristavia pri každej nominovanej knihe z desiatky a v skratke vysvetlia, prečo sa ocitla v nominácii 18. ročníka ceny Anasoft litera.

Späť na novinky