Anasoft litera uvádza

Celoslovenskú sériu autorských čítaní a besied spisovateľov nominovaných v cene Anasoft litera organizujeme v spolupráci s miestnymi inštitúciami, kontinuálne v Banskej Bystrici (už od roku 2007 vo Vile Dominika Skuteckého), Žiline (od roku 2014 na Stanici Žilina-Záriečie a v Artfore), bardejovskej Bašte (od 2016), liptovskomikulášskej Diere do sveta (od 2016) či ružomberskom Panoptiku (od 2016). V roku 2017 sa vďaka FPU projekt pod jednotným názvom „Anasoft litera uvádza“ definitívne rozrástol a pokrýva celé Slovensko, rozšírený napr. o klub Bombura v Brezne, košické kultúrne centrá – Tabačka/Kulturfabrik, Kino Úsmev, Markus gallery či Check&Mate v Humennom, starosmokoveckej kaviarni U vlka, nové trnavské Nádvorie a Malý Berlín, topoľčianske Nástupište 1-12, radnicu v Pezinku atď.) pričom práve tam reaguje na záujem živých kultúrnych bodov v mestách a regiónoch.

Chceme šíriť povedomie o hodnotnej pôvodnej literatúre na celom Slovensku, a to práve v bodoch, kde je najväčší potenciál nájsť nové intelektuálne čitateľské publikum umelecky hodnotnej slovenskej prózy.

Cieľom je predstaviť autorov nových a úspešných diel slovenskej literatúry – autorov Anasoft litery (nielen aktuálneho ročníka), v závislosti od priestorov aj v kombinácii so slovenskými hudobníkmi či projekciou videosejí.