Anasoft litera uvádza

Sériu autorských čítaní a besied spisovateliek a spisovateľov nominovaných na cenu Anasoft litera organizujeme naprieč Slovenskom v spolupráci s miestnymi kultúrnymi inštitúciami. Kontinuálna je spolupráca so Stredoslovenskou galériou v Banskej Bystrici (už od roku 2007 vo Vile Dominika Skuteckého), v Žiline (od roku 2014 na Stanici Žilina-Záriečie a v kníhkupectve Artforum), v bardejovskom kultúrno-komunitnom centre Bašta (od 2016), v liptovskomikulášskej Diere do sveta (od 2016) či v ružomberskom Panoptiku (od 2016). V roku 2017 sa vďaka Fondu na podporu umenia projekt pod jednotným názvom „Anasoft litera uvádza“ definitívne rozrástol a pokrýva celé Slovensko, rozšírený napr. o klub Bombura v Brezne, košické kultúrne centrá – Tabačka/Kulturfabrik, Kino Úsmev, či košické Artforum. V Humennom sa uviedli autorky a autori nominovaní na cenu Anasoft litera v Markus gallery, v Check&Mate, či v Kníhkupectve na korze. Naša spolupráca sa rozrástla tiež o kaviareň U vlka v Starom Smokovci, o trnavské Nádvorie a Malý Berlín,  o topoľčianske Nástupište 1-12, o kaviareň Radnica v Pezinku či o nitrianske kníhkupectvo Pod vŕškom. V minulom roku (2020) sme takto s našimi regionálnymi partnermi zorganizovali 20 stretnutí čitateľov s predstaviteľmi súčasnej slovenskej literatúry.

Chceme šíriť povedomie o hodnotnej pôvodnej literatúre na celom Slovensku, a to práve v bodoch, kde je najväčší potenciál nájsť nové, intelektuálne čitateľské publikum umelecky hodnotnej slovenskej prózy.

Cieľom je predstaviť autorky a autorov nových a úspešných diel slovenskej literatúry – autorky a autorov Anasoft litery (nielen aktuálneho ročníka), v závislosti od priestorov aj v kombinácii so slovenskými hudobníkmi či projekciou videosejí.

V roku 2021 plánujeme okolo 20 podujatí projektu Anasoft litera uvádza po celom Slovensku. Pokiaľ máte záujem o realizáciu tohto podujatia vo vašom priestore, neváhajte nás obratom kontaktovať na cena@anasoftlitera.com. Kalendár začíname plniť od júna do augusta.