Anasoft litera uvádza

 

Kalendár podujatí Anasoft litera uvádza 2022

 

ALU 1

28. 4. 2022 – Arpád Soltész, Artforum Žilina o 17.00, moderuje Katarína Labudová

 

ALU 2

12. 5. 2022 – Nicol Hochholczerová, Artforum Žilina o 17.00, moderuje Katarína Labudová

 

ALU 3

25. 5. 2022 – Vanda RozenbergováArtforum Žilina o 17.00, moderuje Katarína Labudová

 

ALU 4

31. 5. 2022 – Jana Micenková, Vihorlatská knižnica Humenné o 17.00, moderuje Zuzana Švecová

 

ALU 5

2. 6. 2022 – Richard Pupala, Kláštor Rožňava o 18.00, moderuje Rado Kovács

(postupne dopĺňame ďalšie dátumy, v prípade záujmu o podujatie u vás nás kontaktujte na cena@anasoftlitera.com)

 

O projekte

Sériu autorských čítaní a besied spisovateliek a spisovateľov nominovaných na cenu Anasoft litera organizujeme naprieč Slovenskom v spolupráci s miestnymi kultúrnymi inštitúciami. Kontinuálna je spolupráca so Stredoslovenskou galériou v Banskej Bystrici (už od roku 2007 vo Vile Dominika Skuteckého), v Žiline (od roku 2014 na Stanici Žilina-Záriečie a v kníhkupectve Artforum), v bardejovskom kultúrno-komunitnom centre Bašta (od 2016), v liptovskomikulášskej Diere do sveta (od 2016) či v ružomberskom Panoptiku (od 2016). V roku 2017 sa vďaka Fondu na podporu umenia projekt pod jednotným názvom „Anasoft litera uvádza“ definitívne rozrástol a pokrýva celé Slovensko, rozšírený napr. o klub Bombura v Brezne, košické kultúrne centrá – Tabačka/Kulturfabrik, Kino Úsmev, či košické Artforum. V Humennom sa uviedli autorky a autori nominovaní na cenu Anasoft litera v Markus gallery, v Check&Mate, či v Kníhkupectve na korze. Naša spolupráca sa rozrástla tiež o kaviareň U vlka v Starom Smokovci, o trnavské Nádvorie a Malý Berlín,  o topoľčianske Nástupište 1-12, o kaviareň Radnica v Pezinku či o nitrianske kníhkupectvo Pod vŕškom. V minulom roku (2021) sme takto s našimi regionálnymi partnermi zorganizovali 17 stretnutí čitateľov s predstaviteľmi súčasnej slovenskej literatúry.

Týmto projektom šírime povedomie o hodnotnej pôvodnej literatúre na celom Slovensku, a to práve v bodoch, kde je najväčší potenciál nájsť nové, intelektuálne čitateľské publikum umelecky hodnotnej slovenskej prózy.

Cieľom projektu predstaviť autorky a autorov nových a úspešných diel slovenskej literatúry – autorky a autorov Anasoft litery (nielen aktuálneho ročníka), v závislosti od priestorov aj v kombinácii so slovenskými hudobníkmi či projekciou videosejí.