Anasoft litera

Cena za pôvodnú slovenskú prózu

zverejnené: 07.04.2017

Anasoft litera fest 2017

 

19. 4. | 20. 4. | 21. 4. | 22. 4. | 23. 4. | 24. 4. | 25. 4. utorok| info

17:00 // Kníhkupectvo Artforum

RE-BOOK

prezentácia

Študenti Laboratória typografie VŠVU pod vedením Evy Péč Brezinovej a Pala Bálika vytvorili knihám nominovaným minulý rok na cenu Anasoft litera nový dizajn. S Michalom Tornayom študenti okrem dizajnu a sadzby riešili aj autorské titulkové písmo na obálku. Prototypy kníh boli vytlačené v exkluzívnom počte. Každú jednu študenti osobne predstavia.
18:00 // Kníhkupectvo Artforum 
Silvester Lavrík a Jakub Juhás

autorské čítania

   

Silvester Lavrík vo svojej prepracovanej a štruktúrovanej knihe Nedeľné šachy s Tisom beletrizuje kontroverzné obdobie našich dejín – Slovenský štát. Rozhovor s ním bude viesť Marína Závacká z Historického ústavu SAV, ktorá sa dlhodobo venuje dejinám propagandy.
Kniha Novoročný výstup na Jaseninu je literárnym debutom mladého slovenského umelca Jakuba Juhása. Miestopisná kartografia je osobným cestopisom so sugestívne vystavanou atmosférou. Moderuje zakladateľka literárnej ceny Anasoft litera a poetka Katarína Kucbelová.
 
Mapy fikcie 

pop-up výstava a diskusia

Ktoré miesta sú obľúbenými destináciami literárnych postáv našich spisovateľov? TripAdvisor zatiaľ nevygeneroval takýto rebríček, no literárne vedkyne Lenka Macsaliová, Jaroslava Šaková a Ivana Taranenková zmapovali 117 kníh, ktoré sa za 12 rokov ocitli vo finále, a počet aj frekvencia istých miest a krajín sú rozhodne zaujímavé a stoja za esej. Výstup zo štatistických údajov si budete môcť pozrieť vo výtvarnom spracovaní Kataríny Balážikovej. S prstom na mape a knihou vo vrecku v prezidentskom salóniku na Hlavnej stanici vyprevadíme finálovú desiatku na ďalšie cesty.
 
Eva Šušková – Martin Burlas: Lexikón chladu
koncert
vstup: voľný
 
Nový album sopranistky Evy Šuškovej a skladateľa Martina Burlasa s názvom Lexikón chladu spojil dve zdanlivo nespojiteľné umelecké osobnosti. Ich vzájomná spolupráca vznikla počas nahrávania série oceňovaných albumov secret VOICE, na ktorých Eva Šušková interpretuje Burlasove piesne Chlad pomáha a Námorníci. Z tejto spolupráce vzišla túžba vytvoriť spoločný projekt, kde sa medzi jednoduchými, minimalistickými piesňami vážneho i absurdného charakteru vykryštalizovala poetika jedinečného Burlasovho skladateľského rukopisu a špecifického, priam obnaženého vokálneho prejavu Evy Šuškovej.
 
pošli na vybrali.sme.sk