Anasoft litera

Cena za pôvodnú slovenskú prózu

zverejnené: 24.05.2011

Anasoft litera fest: najlepšie slovenské knihy a výborné koncerty

 

V stredu 25. mája sa začína literárny festival Anasoft litera, ktorý je bratislavskému a stupavskému publiku známy svojím kvalitným viacžánrovým programom.

Autori najlepších minuloročných slovenských kníh, finalisti literárnej ceny Anasoft litera, ktorých predstavia Ján Štrasser, Pavol Rankov, Juraj Kušnierik a Zuzana Belková, budú sedieť na jednom pódiu s výbornými slovenskými hudobníkmi a kapelami.

V stredu okrem autorského čítania spisovateľov Pavla Vilikovského a Petra Macsovszkého očakávame koncert projektu afterPhurikane, kde sú okrem vynikajúcich rómskych spevákov hlavné postavy interpreti Boris Lenko a Jozef Lupták. Vo štvrtok si s autorkami  Monikou Kompaníkovou, Zuzanou Mojžišovou a spisovateľom Jarom Rumplim zahrá bratislavská kapela Med a v piatok Peter Hajdin, Tomáš Kobza a Špako z kapely Kosa z nosa budú hrať k ukážkam z kníh Ivany Dobrakovovej, Petra Krištúfka a Alexandry Salmela. Sobotňajšie koncerty v Stupavskej synagóge sú vždy niečím výnimočným. Tentoraz je to nový projekt Petra Machajdíka, Petra Krajniaka a Jozefa Vlka Sekachi Dobrotti. Literárnymi hosťami sú Dušan Dušek a Jana Juráňová.

Jeden z najlepších koncertov festivalu Anasoft litera bude aj v rámci jeho filmovej časti vo FK 35mm.  K filmu Gustava Machatého Kreutzerova sonáta, ktorý je nemou adaptáciou L. N. Tolstého, zahrá v piatok večer známy český bubeník Pavel Fajt. 

Viac informácií nájdete na TU

pošli na vybrali.sme.sk