Anasoft litera

Cena za pôvodnú slovenskú prózu

zverejnené: 14.04.2013

Anasoft litera fest už o mesiac

 

Literárny festival Anasoft litera fest sa tento rok uskutoční od 13. do 17. mája v centre súčasného umenia A4, v KC Dunaj a v Artfore. Okrem autorských čítaní s finalistami Anasoft litera sa môžete tešiť napríklad na najlepší film Eda Wooda Nevesta monštra (Bride of the Monster). Nesmrteľný Bela Lugosi si tu zahral doktora Vornoffa, ktorý sa chce zmocniť celého sveta pomocou superarmády vytvorenej z unesených ľudí. Film originálne a hlavne naživo ozvučí a predabuje Stroon.

 

Súčasťou festivalu budú opäť diskusie. Zamyslíme sa nad tým, ako učiť a neodučiť čítať, ako je to s e-knihami na Slovensku, ako sa dá preblogovať do literatúry, ale aj o českej a slovenskej literatúre po 20 rokoch.

 

Z Čiech k nám zavíta brnianska formácia Květy. Len máloktorý textár dokáže to, čo frontman skupiny Martin Evžen Kyšperský. Hrabalovskou poetikou rozpráva príbehy ako vystrihnuté zo života, bez toho, aby ich zakydal pátosom či sentimentalitou. Květy sa v súčasnosti radia vôbec k tomu najlepšiemu, čo môžete nájsť na mape českej hudobnej scény. Ďalší kvalitný koncert ponúkne zostava Burlas – Kladivo – Zagar feat. Marcela Derevencová. 

 

Tak ako každý rok, aj tentoraz bude súčasťou festivalu program pre školy. Okrem autorského čítania a diskusie sme pripravili pre študentov aj sériu workshopov kreatívneho písania s Danielou Kapitáňovou, Petrom Krištúfkom, Jaroslavom Rumplim, Silvestrom Lavríkom a Jánom Litvákom.

 

Festival zavŕši autorské divadlo Vosto5 a ich Stand´artní kabaret. Chlapci Ondar, Petar a Jura predvedú svoj maximálny improvizačný štandard! Nič viac, nič menej! Takže sa v piatok 17. mája pripravte na totálne otvorený divadelno-hudobný improvizačný večer.

 

Podrobný program festivalu zverejníme už čoskoro.

pošli na vybrali.sme.sk