Anasoft litera

Cena za pôvodnú slovenskú prózu

zverejnené: 09.11.2012

Keď literatúra žije...

 

Živá literatúra zaútočila na čítanky zatiaľ autorským čítaním Jána Litváka, Daniely Kapitáňovej, Pavla Rankova a Silvestra Lavríka. Stretli sa so študentmi buď v školskej triede alebo v miestnej knižnici. Niekde ich prekvapila nástenka s ich profilom, inde zas predpripravené otázky... Živý bič zaútočí na čítanky aj v najbližších dňoch posedeniami s Monikou Kompaníkovou, Zuskou Kepplovou a Pavlom Rankovom.

 

   

 

Moniku Kompaníkovú čaká cesta na Východné Slovensko. Z románu Piata loď, za ktorý minulý rok získala cenu Anasoft litera, bude čítať v Mestskej knižnici Sabinov, Knižnici P. O. Hviezdoslava v Prešove

a v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou.

 

Pavol Rankov bol 8. novembra vo Verejnej knižnici Jána Bocatia v Košiciach, kde mal besedy s gymnazistami, poslucháčmi FF UPJŠ a napokon aj s návštevníkmi knižnice. 15. novembra pocestuje do knižnice v Novom Meste nad Váhom.V ten istý deň bude mať autorské čítanie aj Zuska Kepplová v Mestskej knižnici v Šali a na ďalší deň zas v Piešťanoch.

 

Autorské čítania spisovateľov sú v knižniciach nielen pre študentov škôl, ale pre všetkých ľudí, ktorí by sa s nimi radi osobne stretli.

pošli na vybrali.sme.sk