Anasoft litera

Cena za pôvodnú slovenskú prózu

zverejnené: 14.03.2013

Knihy finalistov Anasoft litera 2012 v redizajne

 

Desiati študenti Ateliéru grafického dizajnu na VŠVU pracovali v zimnom semestri pod vedením Evy Péč Brezinovej a Juraja Blaška na špecifickom zadaní. Slovenským prózam, ktoré sa v roku 2012 umiestnili vo finále ceny Anasoft litera, navrhli nový knižný dizajn. Prototypy kníh boli vytlačené v exkluzívnom počte a študenti ich predstavia v utorok 19. marca 2013 o 17:00 v bratislavskom Artfore na Kozej.

 

Projekt, ktorý vznikol z iniciatívy spolupracujúceho ateliéru VŠVU a občianskeho združenia ars_litera, vyhlasovateľa literárnej ceny Anasoft litera, má rozprúdiť diskusiu o súčasnom dizajne slovenských kníh a zároveň uviesť talentovaných študentov do knižného priemyslu. Ponúka sviežu reflexiu súčasnej literatúry očami mladých dizajnérov.

Zároveň pôjde o rozlúčku s minuloročnými finálovými knihami, pretože 3. apríla 2013 už budú známi noví finalisti Anasoft litera.

 

Nového výtvarného spracovania sa dostalo týmto knihám:

Balla: V mene otca; K. K. Bagala
Juraj Bindzár: Bez dúhy (plebejský román); Orman
Péter Hunčík: Hraničný prípad; Kalligram
Zuska Kepplová: Buchty švabachom; K. K. Bagala
Maroš Krajňak: Carpathia; Trio Publishing
Silvester Lavrík: Zu; Kalligram
Michaela Rosová: Dandy; K. K. Bagala
Alexandra Salmela: 27 čiže smrť robí umelca; Vydavateľstvo Q111
Svetlana Žuchová: Zlodeji a svedkovia; Marenčin PT

 

* Kniha Veroniky Šikulovej Miesta v sieti, vydaná vo vydavateľstve Slovart, napokon nebola dokončená kvôli prerušeniu štúdia. Knihu Zusky Kepplovej Buchty švabachom nanovo navrhli dvaja študenti.

pošli na vybrali.sme.sk