Anasoft litera

Cena za pôvodnú slovenskú prózu

zverejnené: 06.07.2015

Márius Kopcsay a Richard Pupala v Žiline

 

Poriadne leto nemôže byť bez dobrej knihy. Žilinské kníhkupectvo Artforum to veľmi dobre vie, a preto spoločne s literárnou cenou Anasoft litera a podporou Stanice Žilina-Záriečie pripravilo vo štvrtok 16. júla o 17.00 besedu a autorské čítanie s Máriusom Kopcsayom a Richardom Pupalom, ktoré bude moderovať Ján Ničík.

Márius Kopcsay je nominovaný na literárnu cenu Anasoft litera už piaty raz, tentokrát s knihou Jednouholník. Ako sám povedal, „je to novela o človeku v strednom veku, ktorý spomína na obdobie, keď mal 18 rokov. Veril, že bude muzikantom, že štúdium chémie je len provizórium. A teraz, keď má 45 rokov, zisťuje, že v tom provizóriu prežil celý život.“ Márius Kopcsay sa opäť prejavil ako majster v rozprávaní vtipných až ironických príbehov, v ktorých sa dotýka každého z nás. 

 

Richard Pupala sa medzi desiatich finalistov Anasoft litera dostal so svojím debutom Návštevy. Zbierka krátkych poviedok a čŕt vznikala v priebehu niekoľkých rokov a kým sa ju odvážil vydať, musel ubehnúť pomerne dlhý čas. „Pohybujem sa vo svete filmu, do sveta literatúry vstupujem len teraz. Vlastne sa s tým zoznamujem,“ prezradil Richard Pupala o sebe počas literárneho festivalu Anasoft litera fest.

 


pošli na vybrali.sme.sk