Anasoft litera

Cena za pôvodnú slovenskú prózu

zverejnené: 09.05.2012

Najlepší dizajn knihy 2011

 

Prvý festivalový deň bude trochu netradičný. Zameriame sa na dizajn slovenských kníh. V utorok, 15. mája o 18:00 otvoríme Anasoft litera fest vernisážou Type / Read: Napíš lokálne, čítaj globálne, ktorú sme pripravili v spolupráci s kníhkupectvom Artforum a kurátorom Jánom Filípkom. Na výstave fontov slovenských tvorcov  upriamime pozornosť na to, čo je s literatúrou veľmi konkrétne späté: písmo. Predstavíme ho na úryvkoch z kníh aktuálnych finalistov.

 

Súčasťou vernisáže bude aj diksusia Druhá strana knihy.
S grafickými dizajnérmi Borisom Melušom, Paulínou Morháčovou, Palom Bálikom a vydavateľom Vladimírom Michalom sa budeme rozprávať o tom, ako vyzerajú slovenské knihy a do akej miery je dôležité ich výtvarné spracovanie. K dizajnu kníh sa môžete vyjadriť aj vy. Stačí, ak sa zapojíte do diskusie alebo aj do 
14.mája prídete do kníhkupectva Artforum na Kozej, kritickým okom zhodnotíte obálku, väzbu, spracovanie textu, formát, použité farby a typ písma a zo 14 kníh, ktoré sa dostali do úzkeho výberu, zahlasujete za svojho favorita. Troch z hlasujúcich odmeníme knižnými cenami. Výsledky ankety a víťazov Najlepší dizajn knihy 2011  sa dozviete večer 15. mája na festivale Anasoft litera fest.

pošli na vybrali.sme.sk