Anasoft litera

Cena za pôvodnú slovenskú prózu

zverejnené: 09.05.2016

Noc literatúry s Veronikou Šikulovou

 

 

 

V stredu 11. mája  bude celé Slovensko na Noci literatúry čítať z kníh európskych autorov, medzi ktorými bude aj víťazný román Veroniky Šikulovej Medzerový plod. Úryvky z neho si budete môcť vypočuť v Bratislave, Trenčíne​, Dolnom Kubíne, Nitre, Senci, Modre a Kežmarku​.

 

Séria večerných čítaní z kníh európskych autorov bude aj v ďalších mestách na Slovensku. V Senci, Banskej Štiavnici, Trnave, Žiline, Košiciach, Banskej Bystrici a  Považskej Bystrici. Nielenže spoznáte zaujímavé diela, ale aj miesta, kde sa bežne s knihami nestretávate. Napríklad trhovisko, pasáž, rôzne kaviarne alebo priestory inštitúcií, do ktorých ste zatiaľ nemali možnosť nazrieť. 

 

V Bratislave bude z knihy Veroniky Šikulovej Medzerový plod čítať Szidi Tobias v Malom evanjelickom kostole na Panenskej ulici. Dala ho postaviť Mária Terézia na mieste zbúraného nemeckého artikulárneho kostola pre slovenskú a maďarskú časť zboru. Jednoloďový kostol postavili evanjelici podľa projektu Mateja Walcha. V Donom Kubíne prečíta úryvky z knihy Mudr. Mária Kodajová v Regnum Vitae. Pod Trenčianskym hradom bude čítať Zuzana Laurinčíková v klube Barbar. V Nitre zaznejú úryvky z knihy Medzerový plod v Kostole reformovanej kresťanskej cirkvi z úst Veroniky Gabčíkovej. Zuzana Kolejáková bude čítať v Senci v priestoroch Mestského kultúrneho strediska. V Modre budete môcť spoznať Ateliér Tomáša Polonského na Baštovej ulici, kde úryvok z rozmánu prednesie Agáta Petrakovičová. V Kežmarku bude čítať z románu Veroniky Šikulovej Ing. Marta Lacková v krásnych priestoroch Galérie u anjela na Starom trhu. 


Vstup na podujatia je zdarma.

Noc literatúry pripravuje České centrum v spolupráci so združením zahraničných kultúrnych inštitútov siete EUNIC (European Union National Institutes for Culture), kultúrnymi oddeleniami veľvyslanectiev a zastúpením Európskej komisie. V spolupráci s literárnou cenou Anasoft litera sa každý rok čítajú na Slovensku úryvky z víťaznej knihy. 
Podujatie sa koná aj v iných európskych mestách ako Praha, Viedeň, Budapešť, Lisabon atď. 

pošli na vybrali.sme.sk