Anasoft litera

Cena za pôvodnú slovenskú prózu

zverejnené: 27.04.2017

Noc literatúry 2017

 

Noc literatúry bude v tomto roku 10. mája. Spoznáte zaujímavé knihy z Belgicka, Francúzska, Poľska, Maďarska, Rakúska, Česka, Španielska, Talianska, Nemecka a vďaka Anasoft litera sa bude čítať aj z minuloročnej víťaznej knihy Petra Macsovszkého – Tantalópolis. Úryvok z nej vám prednesie Ľubo Bukový v Trezore Divadla ASTORKA Korzo '90 v Bratislave, do ktorého sa vchádza z Nedbalovej ulice. 

Divadlo ASTORKA Korzo v súčasnosti pôsobí v budove Ministerstva kultúry SR, ktoré sídli v priestoroch bývalej Tatra banky postavenej medzi rokmi 1923 – 1925 podľa projektu architekta M. Harminca. Bývalý palác Tatra banky má v zadných suterénnych častiach aj trezor s autentickými železobetónovými stenami a pancierovými dverami. Tu sa dnes nachádza štúdiový priestor, ktorý prirodzene prijal názov Trezor.

 

 

 

Čítať sa však nebude len v hlavnom meste. Z knihy Tantalópolis si budete môcť vypočuť úryvok v podaní Daniela Fischera v Komunitnej záhrade na Štúrovej ulici v Modre. V popradskom kníhkupectve Christiania z nej bude čítať Dušan Kubáň, v žilinskom hoteli Boss Dáša Fon Fľaša, v budovej bývalej Okresnej vojenskej správy na Štúrovej ulici v Považskej Bystrici spoznáte víťaznú knihu Petra Macsovszkého z úst Vlada Vakova, v Centre pre rodinu na Farskej ulici v Trenčíne z nej bude čítať Jozef Vydrnák, v záhrade knižnice Juraja Fándlyho v Trnave ju predstaví Bohumil Chmelík, v Hvezdárni Gymnázia V. P. Tótha v Martine Tibor Kubička a v Bethlenovom dome v Banskej Bystrici Michal Ďuriš. V nitrianskom kníhkupectve a antikvariáte Libresso Pod Vŕškom budú čítať hneď traja účinkujúci: skladateľ experimentálnej hudby, hudobník a vysokoškolský pedagóg Julo Fujak, konzervatorista Samuel Vida a poetka Mária Pažmová.

 

Viac informácií o programe nájdete na stráne: www.nocliteratury.cz.

 

 

 

 

pošli na vybrali.sme.sk