Anasoft litera

Cena za pôvodnú slovenskú prózu

zverejnené: 14.07.2015

Peter Balko v Letnej čitárni U červeného raka

 

Letná čitáreň U červeného raka pod Michalským mostom v Bratislave je príjemným oddychovým miestom, kde sa pravidelne konajú stretnutia so spisovateľmi alebo koncerty. Jedným z hostí bude aj finalista Anasoft litera 2015 Peter Balko. A to až dvakrát. 

 

15. júla o 18:00 na podujatí Hľadanie súčasnosti bude s Ivanou Taranenkovou, Radoslavom Passiom a Katarínou Kucbelovou hovoriť o zaujímavých dielach, ktoré vznikli po roku 2000. Spoločne sa pokúsia odpovedať na otázky, čím oslovuje slovenských básnikov a prozaikov naša súčasnosť, ako ju reflektujú alebo aké aktivity nadväzujú na literárnu tvorbu. 

 

28. júla o 18:00 na autorskom čítaní predstaví spoločne s moderátorom večera Dadom Nagyom svoj debutový román Vtedy v LošonciVia Lošonc. Príbehy vyrozprávané detskými očami vykresľujú atmosféru malého stredoeurópskeho mestečka, metropoly juhu, Lučenca. „Myslím si, že každé mesto má svoj príbeh a ja som chcel debutovať práve textom, ktorý by zachytil a zhmotnil príbeh Lučenca. Je v ňom množstvo klamstiev a výmyslov, moje spomienky na detstvo zmiešané so spomienkami mojich rodičov, starých rodičov či historiek, ktoré som kdesi čítal alebo začul v zafajčenej krčme,“ prezradil Peter Balko v rozhovore pre portál bratislava.dnes24.sk. 

 

Na obe podujatia v Letnej čitárni u Červeného raka je vstup zdarma. 

pošli na vybrali.sme.sk