Anasoft litera

Cena za pôvodnú slovenskú prózu

zverejnené: 28.05.2011

Anasoft litera fest 2011

 

25. 5. | 26. 5. | 27. 5.| sobota 28. 5. 2011| info |foto

 

19:00/ FK 35mm/ filmová adaptácia literárneho diela

Hlboký spánok, Howard Hawks, USA, 1946, 114 min


literárna predloha: Raymond Chandler, scenár William Faulkner

 

Humphrey Bogart ako súkromný detektív Phil Marlowe vo filmovej adaptácii Hlbokého spánku – prvého románu legendárneho predstaviteľa drsnej školy americkej detektívky Raymonda Chandlera – prichádza do sídla vydieraného generála Sternwooda a postupne odhalí, že do zdanlivo banálneho prípadu sú namočené dve generálove dcéry. Vynikajúca atmosféra, skvelé herecké výkony a dialógy robia z Hlbokého spánku jedného z najlepších predstaviteľov filmu noir. Na scenári sa podieľal aj v literárnom svete nie práve opomenuteľný William Faulkner.

 

Vstupné: 3 € / 2 €

 

 

 

 

20:00/ Stupavská synagóga

Autorské čítanie finalistov Dušana Dušeka a Jany Juráňovej

 

Moderuje: Ján Štrasser

 

koncert: SEKACHI DOBROTTI

náhodný výber z nekonečného priestoru neobmedzených možností

Peter Krajniak -  husle

Peter Machajdík – klávesové nástroje

Jozef Vlk – processing, gui, laptop, synths

 

Vstupné: 3 € / 2 €

 

Náhodný výber z nekonečného priestoru neobmedzených možností slovenského  skladateľa Petra Machajdíka, huslistu Petra Krajniaka a Jožka Vlka.

Peter Krajniak  je koncertný majster Bratislavského komorného orchestra, riaditeľ Janáčkovej filharmónie v Ostrave a člen súboru Solamente naturali.

Meno Jozef Vlk sa spája množstvom divadelných, filmových, tanečných a iných produkcií, najviac asi s projektami Debris Company a Double Affair.

Peter Machajdík žil a pracoval dlhé roky v Berlíne. Jeho diela zaznievajú v interpretácii vynikajúcich umelcov. V poslednom období spolupracoval napríklad s Jonom Andersonom.

 

Ako sa dostanete do stupavskej synagógy?

Budova synagógy sa nachádza v bočnej ulici približne 150 metrov od hlavnej cesty. Orientačným bodom je rímsko-katolícky kostol na Námestí svätej Trojice. Oproti kostolu cez Hlavnú ulicu sa nachádza budova Tatra banky, pozdĺž ktorej sa tiahne z boku budovy parkovisko. Chodníkom, ktorý vedie cez parkovisko, sa dostanete k budove synagógy.

 

Chceli by sme vás tiež upozorniť, že po skončení programu v stupavskej synagóge bude pripravený autobus smerom do centra Bratislavy.

 

 

 


pošli na vybrali.sme.sk