Anasoft litera

Cena za pôvodnú slovenskú prózu

zverejnené: 02.12.2015

Veronika Šikulová v Mestskom divadle Pavla Országha Hviezdoslava


Koncom septembra si Veronika Šikulová prezvala v Mestskom divadle Pavla Országha Hviezdoslava ocenenie Anasoft litera za svoju knihu Medzerový plod. Pár dní pred Vianocami sa do divadla opäť vráti. Tentoraz na autorské čítanie a besedu, ktorá bude 15. decembra o 18:00 v Galérii pod divadlom, čiže v bývalom CO kryte.

 

Zaujímavý priestor, kam ste sa donedávna mohli dostať len výnimočne, sa premenil na kultúrny svet, kde okrem literárnych čítačiek uvidíte aj zaujímavé výstavy. V súčasnosti tu môžete vidieť diela nekonvenčného sochára Luba Mikleho pod názvom The Mental Underground. Vďaka osobitému rukopisu v monumentálnej soche a intervenciách do verejného priestoru sú jeho práce známe aj za hranicami Slovenska. Viaceré vystavené site specific inštalácie sochár obohacuje rôznymi médiami ako zvuk, pohybové alternatívy scénického tanca, video projekcie alebo veľkoplošné pyroefekty. 

 

Počas literárneho večera sa bude s Veronikou Šikulovou zhovárať Tina Čorná. Dozviete sa zaujímavosti z jej aktuálnej tvorby, ale aj čosi viac o víťaznej knihe Medzerový plod, o ktorej odborná porota literárnej ceny Anasoft litera povedala, že ide o „vyzreté literárne dielo, ktoré sa vyznačuje vitalitou a lyrizmom nezvyčajnej intenzity. Autorka v nej ponúka nesentimentálny príbeh tichého odchádzania blízkej osoby. Veronika Šikulová sa prejavuje ako suverénna majsterka slova. Jej príbeh je naplnený citlivosťou voči zdanlivo jednoduchým veciam života, citlivosťou, ktorá hlboko zasahuje do vedomia súčasníka.“


Popri hovorenom slove zaznie aj hudba, o ktorú sa postará Ján Slávik z Moyzesovho kvarteta. Organizátormi podujatia sú Bratislavské a kultúrne informačné stredisko (BKIS) a literárna cena Anasoft litera. 

 

 


pošli na vybrali.sme.sk