Anasoft litera

Cena za pôvodnú slovenskú prózu

Marek Vadas

 

laureát 2007

 

(1971) Košice

 

Vyštudoval estetiku a slovenský jazyk a literatúru na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Debutoval v roku 1994 zbierkou poviedok Malý román (Cena Literárneho fondu). S Emanom Erdélyim je autorom poviedkového románu Univerzita (1996) a zbierky poviedok Diabol pod čapicou (2001). V roku 2003 mu vyšla zbierka poviedok Prečo sa smrtka smeje. Absolvoval niekoľko dlhších pobytov v Afrike (Kamerun, Čad, Gabun, Nigéria). Jeho Rozprávky z čiernej Afriky (2005) získali Cenu Bibiany za najlepšiu detskú knihu. Je laureátom Anasoft litery za zbierku poviedok Liečiteľ (2006). V roku 2013 mu vyšla ďalšia zbierka poviedok Čierne na čiernom.

 

Rozhovor v denníku SME

 

 

       

Liečiteľ

LCA

(2006)

 

Rovníková Afrika očarila Mareka Vadasa natoľko, že po viacerých výpravách zozbieral Rozprávky z čiernej Afriky. Po tejto úspešnej knihe vydáva zbierku 31 poviedok Liečiteľ, opäť inšpirovanú šamanmi a duchmi pralesa.

   

Vidčajdušno garne žimmje

Ukrajina

Timpani

(2011)

 

Výber poviedok Mareka Vadasa z kníh Liečiteľ a Prečo sa smrtka smeje v preklade Ivana Jackanina vyšiel na Ukrajine vo vydavateľstve Timpani.

   

A gyógyító

Maďarsko

Magyar Napló

(2013)

 

Kniha bola v roku 2013 preložená do maďarčiny a vyšla pod názvom A gyógyító vo vydavateľstve Magyar Napló.

 

 

   
       

 

 

 

 

pošli na vybrali.sme.sk