Anasoft litera

Cena za pôvodnú slovenskú prózu

Anasoft litera fest 2011

 

streda 25. 5. | 26. 5. | 27. 5. | 28. 5.| info |foto

 

18:00/ Ex Libris a Ex Cafe

diskusia// Čitatelia alebo zberatelia? 

V kaviarni Ex libris sa každý týždeň stretáva spoločnosť, pre ktorú je typické, že knihy nielen píšu a čítajú, ale aj s vášňou zbierajú. Peter Krištúfek sa bude so spisovateľmi Kornelom Földvárim, Tomášom Janovicom, grafickým dizajnérom Františkom Jablonovským a špeciálnym hosťom, pani Dagmar Ložekovou z antikvariátu Steiner, rozprávať o tom, čo núti čitateľov obklopovať sa množstvom kníh. Majú doma viac kníh, ako môžu prečítať? Čo musí mať kniha, aby nakoniec skončila v domácej knižnici? Je príchod elektronických kníh pre zberateľov záchrana, alebo je pre nich dôležitá kniha ako artefakt? Je ich vášeň zničujúca?

 

 

19:00/ Filmový klub 35mm / filmová adaptácia literárneho diela

Priznanie, Constantin Costa-Gavras, Francúzsko / Taliansko, 1970, 125 min

literárna predloha: Artur London

 

Slávny film, u nás roky zakázaný, vznikol podľa rovnomennej knihy Artura Londona ako autentické svedectvo jedného z protagonistov vykonštruovaného procesu so „spikleneckým centrom“ R. Slánského v r. 1952. Presvedčený komunista, interbrigadista, pred zatknutím námestník ministra zahraničia, účtuje s minulosťou svojej strany. Je iróniou osudu, že rukopis knihy priviezol do Prahy v deň, keď tam vošli sovietske tanky.

 

Vstupné: 3 € / 2 €

 

 

 

20:00/ Lisztova záhrada Univerzitnej knižnice/ v prípade zlého počasia A4 - nultý priestor


autorské čítanie a koncert: Pavel Vilikovský, Peter Macsovszky a afterPhurikane

Moderuje: Zuzana Belková

Koncert:

afterPhurikane

(B. Lenko, J. Lupták, Dreveňákovci, Ďuďovci, Pokutovci, Thierry)

Etnomuzikologička Jana Belišová spojila rómskych spevákov s profesionálnymi muzikantmi hrajúcimi klasickú hudbu a vznikol unikátny nadžánrový projekt. Projekt rómskych piesní je jeden z najzaujímavejších kultúrnych počinov posledných rokov, napriek tomu ich koncertovanie nie je také časté. Na festivale Anasoft litera máte príležitosť zažiť ich v plnej zostave.

 

Vstupné: 5 € / 3,5 €

pošli na vybrali.sme.sk