Anasoft litera

Cena za pôvodnú slovenskú prózu

litera fest 2018

 

23. 4. pondelok | 24. 4. | 25. 4. | 26. 4. | 27. 4. | 28. 4. | info

18.00 Café Berlinka SNG

Daniel Majling a Dušan Vicen

čítania a rozhovory

Moderujú Samo Trnka, Vlado Janček

   

litera fest otvoria čítania a rozhovory s dvomi autormi, ktorých spája divadlo a naoko bizarné knihy, ktoré sa dostali do desiatky Anasoft litera 2018. Daniel Majling pracuje ako dramaturg v Slovenskom národnom divadle. Debutoval komiksom Rudo (2015). Jeho prvá prozaická kniha Ruzká klazika (2017) vtipne napodobňuje ruskú literatúru z obdobia realizmu, nejakého toho „Čehova“ či „Tolsztoia“. 

Dušan Vicen je laureátom mnohých cien za dramatické a rozhlasové texty. V roku 2017 sa však vrátil k prozaickej tvorbe s románom Dotyk s absolútnom. Ten je v bizarnom obale vrstvením bizarností, ktoré majú podozrivo veľa styčných bodov so životom v istej malej bezvýznamnej krajine…

 

 

Sisa Feher & Fehero rocher

koncert / vstup voľný

 

 

Quartet slovenskej multižánrovej speváčky a skladateľky Sisy Fehérovej vydal v júni 2016 svoj debutový album Cirrus pod značkou vydavateľstva Slnko Records. Zahrali si napríklad pred Richardom Bonom, Esperanzou Spalding či Avishai Cohen Trio. V ich autorskom repertoári nájdete hlavne spojenie jazzu a alternatívy, no neprehliadnuteľné sú aj prvky soulu a world music. V ich tvorbe sa na základe intenzívnejšieho uvedomovania si vlastných slovanských koreňov objavila aj slovenská ľudová hudba s nápaditými aranžmánmi. Špecifický zvuk a tvorba kapely vás vtiahne do sveta, v ktorom sú prirodzené ľudské emócie a všeobecný tlak pretvorené v rozprávku s koncom krajne baladickým.

 

 

 
pošli na vybrali.sme.sk