Anasoft litera

Cena za pôvodnú slovenskú prózu

litera fest 2018

 

23. 4. | 24. 4. utorok | 25. 4. | 26. 4. | 27. 4. | 28. 4. | info

 

18.00 SATORI STAGE

Peter Macsovszky

čítanie a rozhovor

Moderujú Radovan Potočár a Michaela Pašteková

 

  

Utorkový program litera festu je digitálny a dizajnový. Diskrétne sa s niekoľkonásobným finalistom a laureátom ceny Anasoft litera 2016 Petrom Macsovszkým spojíme cez skype trialóg, aby vám z Austrálie na Povrch vašej planéty (2017) podal správu nielen o komických i zlovestných podobách stihomamu.

 

19.00 RE-BOOK

prezentácia

 

Študenti Laboratória typografie VŠVU (Typolab), ktorý vedú Palo Bálik a Jan Čumlivski, vytvorili knihám nominovaným minulý rok na cenu Anasoft litera nový dizajn. S Michalom Tornyaiom študenti okrem dizajnu a sadzby riešili aj autorské titulkové písmo na obálku. Prototypy kníh boli vytlačené v exkluzívnom počte. Tento raz až jedenásť redizajnovaných kníhpredstavia študenti osobne s projekciou v časovom limite tri a pol minúty na knihu.

Projekt podporila Nadácia Tatra banky v programe Viac dizajnu.

 

20.30 Súdime desiatku podľa obalu

videodiskusia

 

Literárna cena Anasoft litera súdi slovenskú prózu výlučne podľa obsahu. Súčasná vizuálna doba však už súdi knihy nielen podľa obalu či fontu, ale pomaly už aj podľa Instagramu. O vizuáloch desiatky Anasoft litera 2018 diskutujú dizajnéri Boris Meluš, Michaela Chmelíčková a kníhkupec Adam Berka vo videu nakrútenom U Adama, v 82 bøok & design shõp.

 

pošli na vybrali.sme.sk