Anasoft litera

Cena za pôvodnú slovenskú prózu

litera fest 2018

 

23. 4. | 24. 4. | 25. 4. | 26. 4. | 27. 4. piatok | 28. 4. | info

18.00 A4 – priestor súčasnej kultúry

Richard Pupala

čítanie a rozhovor

Moderuje Katarína Kucbelová

  

Každý má rád strašidelné príbehy, ale nie každý (aj dobrý) autor ich vie napísať tak, že vás z nich mrazí. Richard Pupala na to dokonca nepotrebuje ani prízraky, mimozemšťanov či krvilačné monštrá. Jeho Čierny zošit (2017) s deviatimi – miestami až hororovými – minipoviedkami sa preto dostal do desiatky literárnej ceny Anasoft litera.

 

18.45 Pohrebná Služba (SK)

koncert / vstup voľný

 

Hudobné psycho-horror funeral intermezzo po čítaní a rozhovore o knihe strašidelných poviedok Čierny zošit a pred uvedením tanečnej prízrakovej inscenácie z Banskej Bystrice vyplní kapela Pohrebná Služba. Náhoda (či skôr vyššie sily) chceli, že otcom basgitaristu je Víťo Staviarsky, laureát ceny Anasoft litera z roku 2013.

 

 

Juraj Staviarsky – basgitara

Milan Vereščák – gitara

Milena Hrušovská – čelo

Stanislav Geci – bicie

 

20.00 GHOST/PRÍZRAK

tanečná inscenácia / vstupné / cez interticket.sk 5/3 €

 

Každého z nás prenasleduje nejaký prízrak. Niektoré prízraky nás samé navštevujú v noci, iné zas márne hľadáme celý život. Divadlo Štúdio tanca jednému prízraku (vďaka voličom Banskobystrického kraja) už utieklo a tento rok tak môže oslavovať 20. výročie svojho vzniku. litera fest prináša bratislavskú premiéru tanečnej inscenácie GHOST/PRÍZRAK, ktorá spája tvorivé živly medzinárodne pôsobiaceho choreografa Petra Miku a vynikajúceho slovenského hudobného skladateľa Petra Zagara.

 

Choreografia – Peter Mika
Hudba – Peter Zagar
Svetelný dizajn – Ján Č
ief

Interpretácia Tibor TrulikLenka Rajchmanová, Michaela Mirtová, Isabel Paladin, Luca TomaoMichaela Hulvejová, Matej Kubuš

 

Inscenáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

pošli na vybrali.sme.sk