Anasoft litera

Cena za pôvodnú slovenskú prózu

litera fest 2018

 

23. 4. | 24. 4. | 25. 4. | 26. 4. | 27. 4. | 28. 4. sobota | info 

17.00 KC Modra

Vanda Rozenbergová

čítanie a rozhovor

Moderuje Zuzana Golianová

  

Na gauči sa odohráva mnoho vecí, vrátane hodnotnej literatúry. Gauč je taký novodobý slovenský zákop, v ktorom mnohí muži trávia celé dni a noci. A o takej viac-menej typickej slovenskej trojčlennej rodine (otec, syn, dcéra a stará mama), kde všetko stojí a padá na jednom človeku, nesentimentálne a zároveň krehko píše Vanda Rozenbergová v knihe Muž z jamy a deti z lásky (2017).

 

18.00 KC Modra

Miroslava Vallová

rozhovor

Moderuje Veronika Šikulová

 

Miroslava Vallová je porotkyňa literárnej ceny Anasoft litera. Dokonca dvojnásobná. Bola pri jej prvom ročníku a teraz pri trinástom. Vyštudovala taliančinu a francúzštinu. Pracovala vo vydavateľstve Tatran, kde bola zástupkyňou šéfredaktora. V rokoch 1993 – 1996 pôsobila ako konzulka na Veľvyslanectve SR v Ríme, po návrate do Bratislavy nastúpila do Národného literárneho centra (v súčasnosti Literárne informačné centrum), kde pôsobila ako vedúca oddelenia zahraničných aktivít a od roku 2012 je jeho riaditeľkou. Iniciovala vznik novej literárnej ceny René – Anasoft litera gymnazistov.

Zuzana Mikulcová

koncert / vstup voľný

Speváčka a skladateľka Zuzana Mikulcová nie je na slovenskej scéne žiadnym nováčikom. V roku 2010 sa stala víťazkou súťaže Nové tváre slovenského jazzu, neskôr bola finalistkou Hlasu Česko Slovenska a poslucháči ju mohli spoznať aj ako speváčku skupiny Sanyland. V roku 2015 debutovala albumom Slová.

 

18.00 Pistoriho palác

Mária Modrovich

čítanie a rozhovor

Moderuje Zuska Kepplová

 

Nominácia Márie Modrovich na literárnu cenu Anasoft litera nie je žiadny Flešbek (2017), nominovaná je prvýkrát. Avšak flešbekov je v jej útlej knihe niekoľko. V desiatich textoch rozpráva príbehy jednej ženy alebo jeden príbeh viacerých žien konfrontovaných s malosťou aj nesmiernosťou tohto sveta.

 

Kubo Ursiny

koncert / vstup voľný

Hudobný predel medzi jednotlivými čítaniami a rozhovormi vyplní filmár a hudobník Jakub Ursiny, syn legendárneho Deža Ursinyho. Jakub sa dnes venuje hudbe svojho otca. Pomohol k vydaniu reedícií všetkých jeho albumov a v zoskupení Kubo Ursiny & Provisorium hrá piesne svojho otca.

 

19.00 Pistoriho palác

Vanda Rozenbergová

čítanie a rozhovor

Moderuje Zuzana Golianová

 

Vanda Rozenbergová a jej Muž z jamy a deti z lásky (2017) majú v rámci litera festu malú tour. Do bratislavského Pistoriho paláca prídu z Kultúrneho centra Modra. So Zuzanou Golianovou, prestrieľané modranským obecenstvom, sa budú rozprávať o kuchyni, gauči či tankoch.

 

pošli na vybrali.sme.sk