16. laureát alebo laureátka ceny Anasoft litera si odnesie hmotnú cenu od dizajnérky Mii Čopíkovej

03.08.2021

litera fest vyhodnotil výzvu pre dizajnérov a dizajnérky na návrh a realizáciu hmotnej ceny/objektu pre laureáta alebo laureátku ceny Anasoft litera 2021 v celkovej sume 1000 €. Toto je ten víťazný návrh.

(Kompletné znenie výzvy)

 

Pri príležitosti Roka slovenského dizajnu sme sa rozhodli vyzvať umelcov, umelkyne, dizajnérov, dizajnérky, umelecké skupiny či dizajnové štúdiá, aby nám poslali svoj návrh na realizáciu hmotnej ceny/objektu pre laureáta alebo laureátku ceny Anasoft litera 2021. Od 1. mája do 20. júna 2021 sme v našich e-mailových schránkach zaznamenali osem návrhov.

Verejnosti sme ich predstavili počas otváracieho večera tohtoročného litera festu.

 

O tom víťaznom návrhu do konca júla rozhodovala šesťčlenná komisia v zložení Ján Jánoš (umelecký šperkár z Ateliéru Hora pracujúci aj v Slovenskom centre dizajnu) – predseda, Simona Prokopec Fochlerová (riaditeľka ceny Anasoft litera), Andrea Makýšová VolárováMária HejtmánkováLucia Mandincová (tím Anasoft litera 2021) a Lucia Turiničová (marketingová manažérka firmy ANASOFT).

 

Víťazným návrhom hmotnej ceny Anasoft litera 2021 sa stal návrh Mii Čopíkovej.

Mia Čopíková

Najväčia mágia je ukrytá vo vnútri

Idea

Akokovek krásna môe bykniha zvonku, najväčšia mágia je vdy ukrytá vo vnútri.
Cena v tvare knihy, zárove
v tvare loga Anasoft litera. Predná a zadná obálka knihy bez akéjkovek popisky, 4 boné steny dokonale vyletené, cez ktoré je vidno dovnútra knihy. Vo vnútri knihy sa odráajú popisky Anasoft litera 2021.

 

Materiálovpopis

Cena by bola vyrobená len zo zrkadiel a skla sendviovm spôsobom v tvare knihy. Jednotlivé vrstvy by boli lepené na seba a pripomínali by listy knihy. Hrúbka kadej vrstvy 3mm, v nasledovnom poradí 2x zrkadlo, 7x sklo, 2x zrkadlo. Nápis Anasoft litera z vylaserovanna jednej z vnútornch strán kniky a rok 2021 na opozitnej. Oba nápisy sa budú vaka zrkadleniu odráa, iatento efekt nedokáem nasimulovav 3D modeli. Tento efekt je viditenna fyzickom prototype. Fyzickprototyp demontruje len tento efekt, nemá presné proporcie, vonkajie vrstvy zrkadiel, ani rok 2021. Zelená farba je opaná strana zrkadla, tak ako sa vyrábajú.

Vetky materiály budú pouité z nepotrebnch odrezkov zo sklenárstva.

 

Technické parametre

Kniha by bola v tvare loga Anasoft litera – 3 rohy zaoblené, jeden ostr, bez elementu záloky.

Na vnútornch zrkadlách by bolo vylaserované logo Anasoft litera a 2021 v propornej vekosti.
Rozmery ceny 120x168x33 mm.

 

Vizualizácie

 

Späť na novinky