Ako bude vyzerať odovzdávanie cien Anasoft litera 2022?

26.10.2022

V stredu 26. októbra 2022 o 20.00 sa na lodi Sundeck v Bratislave koná odovzdávanie výročnej ceny za najlepšie slovenské pôvodné prozaické dielo Anasoft litera 2022. Počúvať môžete priamy prenos v Rádiu DEVÍN alebo ho sledovať online na fejsbúku ceny Anasoft litera.

 

Kto sa stane 17. laureátkou alebo laureátom slovenskej literárnej ceny za pôvodnú prózu sa dozvieme v stredu 26. októbra 2022 na odovzdávaní cien Anasoft litera 2022.

Konať sa bude na lodi Sundeck na Tyršovom nábreží v Bratislave, vstup je na pozvánky. 

Verejnosť môže počúvať priamy prenos v Rádiu DEVÍN od 20.00 hod. alebo ho sledovať naživo na fejsbúku ceny Anasoft litera.

Podujatie

Večerom bude sprevádzať moderátorská dvojica Andrea Makýšová Volárová a Peter Darovec. Zaznie hudba v podaní ukrajinskej hustlistky Julie Roshko, slovenského violončelistu Jozefa Luptáka, ale aj ďalšieho hudobného hosťa Petra Lipu ml. s kapelou

Budete vidieť/počuť rozhovory s nominovanými autorkami a autormi z deviatky Anasoft litera 2022 a ukážky z kníh finálovej päťky.

O laureátke či laureátovi rozhoduje odborná porota ceny Anasoft litera, ktorú v roku 2022 tvoria: Jana Cviková, Tamara Janecová, Weronika Gogola, Marián Andričík a Gábor Csanda. Vyberajú z týchto finálových titulov.

BallaMedzi ruinami, KK Bagala 2021
Hochholczerová, NicolTáto izba sa nedá zjesť, KK Bagala 2021
Medeši, IvanVilkovia, Východoslovenské združenie Valal 2021
Rakús, StanislavĽútostivosť, KK Bagala 2021
Vadas, MarekŠesť cudzincov, KK Bagala 2021

Autorka alebo autor najlepšieho diela si odnesie šek na 10.000 eur od generálneho partnera ceny Anasoft litera, softvérovej spoločnosti ANASOFT

Hmotnú cenu pre laureátku alebo laureáta tento rok navrhoval a vyrobil produktový dizajnér Mgr. art. Šimon Galanský: „Knižné ocenenie pre tento ročník som stvárnil v podobe typického formátu prozaickej knihy “130x205” mm. V strede objektu je kruhový otvor, ktorý predstavuje okno do minulosti, ale aj pohľad do budúcnosti. Ocenenie je bod v čase, ktoré zhmotňuje dosiahnuté úsilie a snahy autora/-ky. Je to zároveň míľnik, alebo bodka na konci vety."

 

O Cene čitateliek a čitateľov ceny Anasoft litera rozhoduje verejnosť internetovým hlasovaním. To sa uzatvára 26. októbra 2022 o 13.00. Hlasovať môžete aj za prózu Ivany Dobrakovovej Pod slnom Turína, za knihu Krv je len voda Jany Micenkovej, za dokumentárny román Lukáša Onderčanina Utópia v Leninovej záhrade či za knihu Vandy Rozenbergovej Zjedol som Lautreca.

Pomôžte rozhodnúť, ktorá kniha získa Cenu čitateliek a čitateľov 2022 a vyhrajte 200 eur v poukazoch na nákup kníh v partnerských kníhkupectvách a ročné predplatné literárneho mesačníka Rozum. Meno výhercu/výherkyne zverejníme deň po vyhlásení laureáta alebo laureátky na fejsbúku ceny Anasoft litera.

Na odovzdávaní cien Anasoft litera 2022 spolupracujú:

Tereza Križková: scenár, réžia

Simona Prokopec Fochlerová: dramaturgia a koordinácia

Andrea Makýšová Volárová, Peter Darovec: moderátori

Julia Roshko a Jozef Lupták / Peter Lipa ml. a kapela: hud. účinkujúci

Marek Kianička: vizuálna identita

Hana Hančinová a Michal Valentin: videá

Zuzana Kallová: grafické práce pri ukážkach Čítania na pokračovanie

Mária Hejtmánková: PR a komunikácia

Matej Barok a jeho tím: technická realizácia

Ján Kadlečík: online stream

Kristína Lenka Ružičková, Peter Balcár: produkcia

Roman Laščiak a jeho tím: prenos v Rádiu DEVÍN

Jana Kucejová: produkcia za Rádio DEVÍN

Ďakujeme aj Oliverovi Rehákovi za spoluprácu na hudbnej dramaturgii (Julia Roshko, Jozef Lupták). 

Či už budete s nami nalodení na Sundecku, alebo naladení na vlnách Rádia DEVÍN, či budete surfovať na sociálnych sieťach, budete sa držať vlny tej najlepšej slovenskej prózy. Tešíme sa na vás.

Späť na novinky