Máme nového oficiálneho a odborného garanta

12.09.2019

Občianske združenie ars_litera, ktoré organizuje literárnu cenu Anasoft litera, podpísalo Zmluvu o spolupráci s Ústavom slovenskej literatúry Slovenskej akadémie vied na roky 2019 až 2023.

Ústav slovenskej literatúry SAV bude primárne spolupracovať pri koncepčnej príprave sprievodných podujatí literárnej ceny Anasoft litera, ako aj jej ďalších projektov a odborne ich bude garantovať. Ars_litera, o. z. sa bude podieľať na propagácii vedeckých výsledkov ústavu.

Odbornú porotu však stále vyberá občianske združenie ars_litera na základe uváženia členov občianskeho združenia. *Štatút (PDF)

*Zmluva o spolupráci (PDF)
Prvé spoločné podujatie vyplývajúce zo spolupráce ars_litery, o. z. a Ústavu slovenskej literatúry SAV sa uskutoční vo štvrtok 12. 9. 2019 o 18.00 v Knižnici Kornela a Nade Földváriovcov v Slovenskej národnej galérii.
Finálovú päťku (vyhlásená bola 3. septembra 201  v Rádiu DEVÍN – zvukový záznam tu), tak pár dní pred slávnostným ceremoniálom budú komentovať zástupcovia Ústavu slovenskej literatúry SAV –  doc. Mgr. Vladimír Barborík, CSc., Mgr. Viliam Nádaskay a zástupca poroty ceny Anasoft litera 2019 Ján Štrasser.
Spoluorganizátor podujatia je Slovenská národná galéria. Veríme, že práve tam sa budú naše spoločné podujatia s Ústavom slovenskej literatúry SAV realizovať pravidelne.

Späť na novinky