Program litera festu 2020

27.08.2020

Už v lepších časoch sa festival spojený s aktuálnym ročníkom slovenskej literárnej ceny Anasoft litera uskutoční od 26. do 29. augusta 2020 v bratislavskom .klube pod lampou.

 

piatok 21. august 2020 – Knižnica Kornela a Nade Földváriovcov v Slovenskej národnej galérii

18.00 – Vernisáž výstavy Re-book – prototypy redizajnovaných kníh minuloročnej desiatky ceny Anasoft litera, ktoré vyrobili študenti ateliéru Typolab VŠVU (výstava trvá do 29. 8. 2020)

18.30 – Súdime desiatku Anasoft litera 2020 podľa obalu – grafickí dizajnéri Boris Meluš a Dávid Koronczi v diskusii s Marianou Jaremkovou hodnotia obálky a sadzby kníh aktuálnej desiatky ceny Anasoft litera 
(livestream z podujatia je už dostupné na našej facebookovej stránke)

 

streda 26. august 2020 – .klub pod lampou 

17.00 – Súdime desiatku Anasoft litera 2020 podľa obsahu – diskutujú literárny vedec z Ústavu slovenskej literatúry Slovenskej akadémie vied Doc. Mgr. Vladimír Barborík, CSc., vysokoškolská pedagogička z Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici PaedDr. Zuzana Bariaková, PhD. a literárny vedec a súčasne aktuálny člen poroty ceny Anasoft litera Mgr. Michal Jareš, Ph.D 


18.30 – Otvorenie litera festu


19.00 – Premiéry videosejí o desiatich knihách nominovaných na cenu Anasoft litera 2020  vyrobili: Jana Bučka/Michal Fulier, Miro Remo/Miro Remo st., Barbora Sliepková


20.30 – Koncert Blanch

 

štvrtok 27. august 2020 – .klub pod lampou 

18.00 – Rozhovory s nominovanými autorkami a autormiEtela Farkašová (moderujú Ivica Ruttkayová a Rastislav Šimášek), Jana Bodnárová (moderuje Peter Prokopec) a Alena Sabuchová (moderuje Katarína Labudová)

20.30 – Koncert Martin Geišberg

piatok 28. august 2020 – .klub pod lampou

18.00 – Rozhovory s nominovanými autorkami a autormi Peter Šulej (moderuje Zuzana Husárová), Katarína Kucbelová (moderuje Peter F. 'Rius Jílek), Peter Balko (moderuje Jakub Jošt) a Víťo Staviarsky (moderuje Peter Darovec)

20.30 – Performance ÔK (hudobný projekt Juraja Staviarskeho)

 

sobota 29. august 2020 – .klub pod lampou

15.00 – Premietanie vyhlásenia piatich finalistov Ceny René – Anasoft litera gymnazistov


16.00 – Diskusia Ako sa (ne)učí literatúra na stredných školách – diskutujú samostatný vedecký pracovník z Oddelenia literárnej histórie z Ústavu slovenskej literatúry SAV, ktorý navrhoval zaradiť Petra Pišťanka a Dušana Taragela do učebných osnov vyučovania slovenskej literatúry po roku 1989 Mgr. Karol Csiba, PhD., učiteľ zo žilinského Bilingválneho gymnázia T. Ružičku Mgr. Martin Benikovský, PhD., ktorý je aktuálne medzi finalistami Učiteľ Slovenska 2020, pedagogička z bratislavského Gymnázia Jura Hronca Mgr. Beáta Pecková a jej študent 4. ročníka Martin Bednárik (moderuje Andrea Makýšová Volárová)


18.00 – Rozhovory s nominovanými autorkami a autormi Zuzana MojžišováMichaela Rosová (moderuje Gabriela Magová) a Silvester Lavrík (moderuje Eva Kopecká)


20.30 – Koncert Longital

 
 
Vstup na všetky podujatia litera festu, vrátane koncertov, je voľný.
 
Podujatia litera festu budú streamované on-line na facebookových stránkach ceny Anasoft litera a .klubu pod lampou.

 

 

PARTNERI

 

Aj tento ročník litera festu z verejných zdrojov podporil hlavný partner podujatia Fond na podporu umenia.
 
Partneri: .klub pod lampouSlovenská národná galériaÚstav slovenskej literatúry SAVLITA – Autorská spoločnosťNadácia mesta BratislavyLiterárne informačné centrum
 
Hlavní mediálni partneri: RTVS Rádio DEVÍNDenník N
 
Mediálni partneri: RozumCitylife.týždeňin.ba

 

Späť na novinky