Kováčik, Juraj

foto: Juraj Kováčik 

v desiatke 2019, (zatiaľ) v desiatke 2024

(1964)

Žije a pracuje v Bratislave a Smrečanoch. Kniha V panoramatickom kine je jeho literárnym debutom. Vo Vydavateľstve SLOVART mu vyšiel román Všetky tie svety (2019), kniha fotografií a textov Tatry (2011), próza Tri tornáda (2021) a kniha poviedok Bod zlomu (2023), ktorá je v desiatke Anasoft litera. 

https://www.facebook.com/juraj.kovacik

Knihy

Bod zlomu

(zatiaľ) v desiatke 2024

Vydavateľstvo SLOVART
(2023)

Kniha poviedok o momentoch, ktoré zmenili život. Nečakaná udalosť, telefonát, gesto, slovo, čin, ktoré obrátia vzťahy a súvislosti hore nohami a prinútia aktérov prehodnotiť svoj pohľad na svet a na seba samých. Stratia ilúziu, v ktorej žili, a výmenou získajú možnosť voľby, ktorá však môže byť tou najväčšou fikciou. Spisovateľ, ktorý prišiel o schopnosť čítať knihy. Muž, ktorý stratil ženu svojho života. Fotograf pri večernom fotení mora. Žena neverného muža. Nájomný vrah. Obchodník s akciami. Hráč pokru. Zlatokop. Cestujúci a pútnici, bežci a hľadači, a nad tým všetkým strácajúce sa hviezdy a vojna.

Viac o knihe...

V panoramatickom kine

v desiatke 2019

Vydavateľstvo SLOVART
(2018)

Poviedky o láske a smrti sa odohrávajú v rôznych časoch a krajinách Európy. Tento pestrý kaleidoskop postáv a prostredí autor podáva až s filmovou plastickosťou. Jednotlivé obrazy sú spojené do celku súvislosťami, ktoré sa vynárajú postupne a ústia do prekvapivých, občas aj fatálnych následkov. Sme to my, kto tvoríme históriu vlastných životov svojimi činmi? Alebo je to naopak a práve príbehy, s ktorými sa stotožníme, predurčujú naše konanie a osudy?

Viac o knihe...