Rosová, Michaela

 

vo finálovej desiatke 2012, v desiatke 2020

(1984) Senica nad Myjavou

Vyštudovala divadelnú dramaturgiu v Brne a Bristole. Žila v Prahe, kde pracovala ako koordinátorka projektov v prekladateľskej firme. Za poéziu aj prózu bola ocenená na Jašíkových Kysuciach, Literárnom Kežmarku, Literárnej Senici Laca Novomeského, v Zlatých Moravciach Janka Kráľa, Braneckého Trenčíne, Gorazdovom Prešove a mnohých ďalších súťažiach. Je dvojnásobnou finalistkou literárnej súťaže Poviedka (2005 a 2006). V roku 2006 získala aj prémiu v literárnom súbehu Román. Debutovala románom Hlava nehlava (2009). V roku 2011 vydala novelu Dandy, ktorá bola vo finálovej desiatke Anasoft litera. Píše kritické blogy o slovenskej literatúre, ktorými ako jedna z mála, vyvoláva väčšie diskusie a reakcie čítajúcej verejnosti. V roku 2019 si samonákladom vydala prozaickú knihu Tvoja izba.

Knihy

Tvoja izba

v desiatke 2020

vlastným nákladom
(2019)

Po piatich rokoch ticha vychádza Michaele Rosovej nová prozaická kniha. Autorka si sama zostavila celý tvorivý tím a sama prijala aj rolu vydavateľky.

Viac o knihe...

Dandy

vo finálovej desiatke 2012

KK Bagala
(2011)

Novela zo súčasného Berlína. „Ak v Berlíne zablúdiš v tej správnej štvrti, môžeš natrafiť na drzého mladého elegána. Je nízky, drobný, ale neprehliadneš ho – na hlave nosí červený cylinder. Ak bude v dobrej nálade, možno ti ukáže tajné miesta, kúpi ti lepšie šampanské a porozpráva čosi o živote – o živote dandyho...“

Viac o knihe...