Štefánik, Ondrej

 

, vo finálovej desiatke 2017 – cena Anasoft litera 2017

(1978) Bratislava

Vyštudoval kulturológiu a marketingovú komunikáciu na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Niekoľko rokov profesionálne pôsobil v reklame a je držiteľom mnohých ocenení za kreativitu. Debutoval v roku 2011 zbierkou poviedok Pštrosí muž o krotení Krakena, o láske, hneve, hlasoch v hlave, nevyspytateľných hračkách a o tme... O rok na to vydal román Bezprsté mesto, s ktorým bol nominovaný na cenu Anasoft litera. Pod názvom Ujjatlan város (2016) nedávno vyšiel v maďarskom preklade. V roku 2016 mu vyšiel román Som Paula, za ktorý sa stal laureátom ceny Anasof litera 2017.

Knihy

Som Paula

vo finálovej desiatke 2017 – cena Anasoft litera 2017

Vydavateľstvo TATRAN
(2016)

Kto sme? Kým sme sa stali? Kým by sme sa mohli stať? Kým sme boli a už nikdy nebudeme? Román Som Paula je diagnózou dnešnej doby. Rodinná dráma, neviditeľnými vláknami poprepájaná s celou spoločnosťou a samotným človekom. Nie sú tu nijaké klišé ani staromódne pózy. Iba čistý, presvedčivý, nekompromisný realizmus.

Viac o knihe...

Bezprsté mesto

Vydavateľstvo TATRAN

(2012)

Súčasný mestský román s detektívnou zápletkou. Hlavný hrdina Edo si úzkostlivo stráži svoju osobnú slobodu a takzvaný blahobyt, pričom ignoruje nároky doby. Jeho vzťahy stroskotávajú na nevyzretosti a neschopnosti splniť akýkoľvek záväzok. Celé hodiny trávi filozofovaním vo svojom obľúbenom kresle, poprípade rozhovormi s mafiánom Paulim ako štamgast v istej bratislavskej krčme. Po sérii nezmyselných vrážd sa stáva jedným z hlavných podozrivých a začína pátrať na vlastnú päsť.

Viac o knihe...