Náš tím

Literárnu cenu Anasoft litera a jej projekty organizuje občianske združenie ars_litera od roku 2006.

Prokopec Fochlerová, Simona

riaditeľka ceny Anasoft litera od roku 2018

Vyštudovala slovenský jazyk a literatúru v kombinácii s francúzskym jazykom a literatúrou na Prešovskej univerzite v Prešove. Bola komunikačnou a projektovou manažérkou organizácie Košice – Európske hlavné mesto kultúry 2013 s Marseille-Provence 2013. Pracovala na mnohých kultúrnych projektoch. Je vedúcou vydania prúdového vysielania Rádia Devín a od roku 2018 vedie literárnu cenu Anasoft litera.

e-mail: simona.fochlerova@anasoftlitera.com

mobil: +421 904 299 996

Makýšová Volárová, Andrea

projektová manažérka

Vyštudovala slovenský jazyk a literatúru a dejepis na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Pracuje ako moderátorka Rádia Devín v Slovenskom rozhlase. Ako redaktorka spolupracuje s Českým rozhlasom Vltava. V literárnej cene Anasoft litera koordinuje porotu a je manažérkou projektov Anasoft litera uvádzaŽivý bič – Živá literatúra útočí na čítanky! Spolu s LIC koordinuje aj Cenu René – Anasoft litera gymnazistov.

e-mail: cena@anasoftlitera.com

mobil: +421 905 795 235

Produkčný/produkčná

produkcia

ars_litera, o. z. hľadá novú posilu produkcie a pomocných prác s organizáciou projektov súvisiacich s cenou Anasoft litera. Ide o prácu buď na zmluvu, alebo na faktúru, a to celoročne. Práca je však nárazová hlavne v období litera festu a slávnostného ceremoniálu odozvdávania cien Anasoft litera. Povinností a úloh sa však nájde dostatok celoročne. Ide skôr o prácu na čiastočný úväzok, vhodná je pre freelancerov/ky alebo pre tých, ktorí si chcú prilepšiť k svojmu existujúcemu pracovnému pomeru. 

Ak niekoho ponuka zaujala, alebo viete o niekom, koho by mohla, kontaktuje nás na simona.fochlerova@anasoftlitera.com.

Ostatní

Vizuálna identita 2017, 2018, 2019, 2020

Mgr. art. Marek Kianička

mobil: +421 908 276 254

Digitálna identita 2021

Hľadáme Ťa, ozvi sa nám, ak si sa našiel u nás Ty sám alebo Ty sama.

Fotografie

Mgr. art. Juraj Starovecký

mobil: +421 907 793 047
web: www.starovecky.com 

Mária Hejtmánková

PR manažérka

od roku 2002 sa venuje produkcii a PR kultúrnych projektov. Spolupracovala napríklad s vydavateľom Kolomanom Kertészom Bagalom, režisérom Pavlom Barabášom a jeho štúdiom K2 studio, s A4 - priestorom pre súčasnú kultúru, s divadlom SkRAT pri organizovaní festivalu Pro-téza a ako PR manažérka s Medzinárodným festivalom animácie Fest Anča. V produkčnom štúdiu K2 Production sa okrem iného spolupodielala pri tvorbe dokumentárnej série Fetiše socializmu (rešerše a PR)Pre režiséra Róberta Švedu robila rešerše a redakčné práce k dokumentu o Zore Jesenskej, ktorý je súčasťou cyklu PrváDlhodobo spolupracuje s občianskym združením Atrakt Art, napríklad pri organizovaní medzinárodného hudobného festivalu NEXT. Okrem literárnej ceny Anasoft litera je aj PR manažérkou produkčného štúdia Fool Moon režisérky Kataríny Kerekesovej. 

e-mail: pr@anasoftlitera.com

mobil: +421 910 272 035